Hostely v Grónsku

Řadit dle:
V naší nabídce ubytování v Grónsku najdete i běžné hostely v Grónsku, u kterých můžete očekávat relativně levné ceny oproti ostatním typům ubytování v Grónsku. Hostel nebo turistická ubytovna, většinou slouží pro krátkodobé a co nejlevnější pobyty v Grónsku. U většiny hostelů v Grónsku můžete očekávat, že pokoje mají společné příslušenství a vybavení pro celé patro nebo budovu.
7 výsledků nalezeno, zobrazeno 1 - 7 1 

1. Old Camp

Foto: Old Camp
Lokalita: Kangerlussuaq
Hodnocení hostů
74 %

Old Camp is located in Kangerlussuaq, on the south-western coast of Greenland, and features a garden. Wi-Fi access is available. The basic style rooms have a wardrobe and desk. Bathrooms are shared. Bed linen and towels are included in your stay.


2. Vandrehuset 1-3

Foto: Vandrehuset 1-3
Lokalita: Nuuk
Hodnocení hostů
83 %

Vandrehuset nabízí možnost ubytování s domácími mazlíčky v Nuuku. K dispozici je bezplatné Wi-Fi. Některé pokoje mají výhled na moře nebo město. K dispozici je satelitní TV s plochou obrazovkou.


3. Vandrehuset 4

Foto: Vandrehuset 4
Lokalita: Nuuk
Hodnocení hostů
85 %

Featuring a terrace, Vandrehuset 4 is situated in Nuuk, 6 km from Sisorarfiit – Nuuk. Guests can make use of a shared lounge. The units in the hostel are equipped with a coffee machine. All rooms include a wardrobe.


4. Inuk Hostels

Foto: Inuk Hostels
Lokalita: Nuuk
Hodnocení hostů
88 %

Inuk Hostels is situated in Nuuk and features a garden and a shared lounge. The property is set 6 km from Sisorarfiit – Nuuk. Both free WiFi and private parking are available at the hostel. The rooms have a shared bathroom.


5. IceCap Hostel

Foto: IceCap Hostel
Lokalita: Ilulissat
Hodnocení hostů
66 %

IceCap Hostel is located in Ilulissat and offers rooms with a well-equipped kitchenette. On-site parking is free. The kitchenette includes a refrigerator, stovetop and an electric kettle and is standard in all rooms.


6. Hotel Ilulissat Bed & Breakfast

Foto: Hotel Ilulissat Bed & Breakfast
Lokalita: Ilulissat
Hodnocení hostů
80 %

Hotel Ilulissat Bed & Breakfast is set in Ilulissat. This property has 6 bedrooms and 3 shared bathrooms. A buffet breakfast is available daily at the bed and breakfast. Guests can also relax in the shared lounge area.


7. Nuka Hostel

Foto: Nuka Hostel
Lokalita: Ilulissat
Hodnocení hostů
88 %


7 výsledků nalezeno, zobrazeno 1 - 7 1 

Menu

Čeština  Slovensky 

  Měna: